Aktualności

Handlowali bronią i amunicją

Grozi im do 8 lat więzienia.

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalne posiadanie broni i amunicji. W ich domach policjanci zabezpieczyli przedmioty zawierające materiały wybuchowe, amunicję i elementy broni palnej. 33-latek z Torunia i 51-letni mieszkaniec woj. lubuskiego już usłyszeli zarzuty za posiadanie i handel bronią oraz amunicją. 

Kryminalni  weszli do dwóch domów jednorodzinnych na osiedlu Wrzosy.  W pomieszczeniach funkcjonariusze odnaleźli między innymi korpusy pocisków i pociski różnego kalibru, granat ręczny i moździerzowy, amunicję strzelecką, zapalniki różnych typów oraz proch strzelniczy. Oprócz tego funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście elementów różnych rodzajów broni, które zostaną zbadane przez biegłego z zakresu bronioznawstwa. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że militaria pochodzą  z czasów II wojny światowej.

33-latek zajmował się nielegalnym wykopywaniem broni i amunicji. Następnie oczyszczał  ją i pozbawiał cech użytkowych po czym sprzedawał za pośrednictwem internetu. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali również 51-letniego mieszkańca woj. lubuskiego. W jego miejscu zamieszkania policjanci również odnaleźli amunicję i elementy broni. Obydwoje muszą również wpłacić poręczenie majątkowe. Za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia oraz handel takimi przedmiotami grozi do 8 lat więzienia -informuje   mł. asp. Wojciech Chrostowski
Zespół Komunikacji Społecznej

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker