Aktualności

W ramach BBO zagospodarowany zostanie Park Milenijny

Na inwestycje w Starym Fordonie zarezerwowana została pula ponad 516 tysięcy złotych. Jedna z propozycji jest  doposażenia Parku Milenijnego pomiędzy ul. Fordońską a  Wisłą. Zgłaszający projekt proponuje postawienie 6 lamp, 6 ławeczek z oparciem, 6 koszy na śmieci. Ponadto nastąpi odnowienie ścieżki parkowej z nawierzchni mineralnej oraz postawienie przy wejściu do parku instalacji metalowej z nazwą “Park Milenijny”. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy będą mogli aktywnie korzystać z terenów zielonych znajdujących się w Starym Fordonie.  

 

Największą liczbę głosów zdobył pomysł modernizacji chodnika wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Wolnej. Projekt polegać ma na utwardzeniu 100 m chodnika po północnej stronie ul. Wolnej wraz z łącznikami do istniejących dróg.

W Starym Fordonie trwa także rozbudowa strefy aktywnej rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 4. W tym miejscu pojawi się bieżnia lekkoatletyczna, skocznia w dal oraz półkort, który posłuży do gry w tenisa ziemnego i piłkę ręczną. Ścianka treningowa (do odbijania piłki) ma namalowaną siatkę do tenisa i bramkę do piłki ręcznej. Poza tym wykonywana jest bezpieczna 4-torowa bieżnia lekkoatletyczną i skocznia w dal. Pomysł rozbudowy strefy aktywnej rekreacji zdobył największą liczbę głosów mieszkańców w poprzedniej edycji BBO.  4. Na to zadanie wskazało blisko 300 mieszkańców.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker