Aktualności

Policjanci w odwiedzinach u dzieci z „Tęczowej Krainy” w Niemczu

Pies policyjny to nie tylko mądry zwierzak, ale także równoprawny partner w służbie.

Policjanci i „niecodzienny gość”, z samego rana, odwiedzili dzieci z „Tęczowej Krainy” w Niemczu. 

 

Z policyjnym czworonogiem dzieci spotkały się na przedszkolnym placu, gdzie przewodnik opowiedział czym zajmuje się w pracy pies „Hary” oraz zaprezentował  jak wzorowo reaguje na wszystkie komendy.

Dzieci dowiedziały się także, że pies oprócz tego, że jest „najlepszym przyjacielem człowieka” może bywać agresywny i niebezpieczny. Maluchy wspólnie z gośćmi uczyły się, jak należy zachować się w sytuacji kontaktu z obcym i agresywnym psem oraz czego absolutnie robić nie wolno, aby nie zostać przez takie zwierzę zaatakowanym.

-Po spotkaniu z pieskiem dzieci przeszły do sali przedszkolnej, gdzie dzielnicowa sierż.sztab. Joanna Wesołowska wraz z Magdaleną Daniel z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii opowiedziały o „pracy policjanta” i bezpieczeństwie na drodze. Przeprowadziły także zajęcia praktyczne „jak  przechodzić przez ulicę” podczas, których dzieci miały okazję zademonstrować swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze.Na zakończenie dzieci obejrzały radiowóz i wręczyły podziękowania gościom, a najtrudniej było im się rozstać z psem „Harym”, który skradł serca wszystkich przedszkolaków – informuje  Magdalena Daniel/ OPSNiP KP Bydgoszcz – Śródmieście

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker