Aktualności

Jedna z ulic w Fordonie będzie nosiła imię profesora Zbigniewa Mackiewicza,

Podczas ostatniej sesji, Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała, że jedna z ulic w Fordonie będzie nosiła imię profesora Zbigniewa Mackiewicza, wybitnego chirurga, współtwórcy Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera, inicjatora odbudowy Fontanny Potop.

Profesor Zygmunt Mackiewicz  w 1977 r. został pracownikiem Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie objął kierownictwo Kliniki Chirurgii w filii w Bydgoszczy. To m.in. dzięki jego staraniom filia została przekształcona w zamiejscowy Wydział Lekarski, a w 1984 r. w Akademię Medyczną im. Ludwika Rydygiera. Przez ponad dwadzieścia lat kierował Kliniką Chirurgii Ogólnej i Naczyń Akademii Medycznej w Bydgoszczy. W latach 1997-1999 prezes Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Z inicjatywy prof. Zygmunta Mackiewicza w Bydgoszczy odbudowana została fontanna Potop. W kwietniu 2016 roku w Alei Ossolińskich posadzony został dąb imienia profesora. 15 maja 2016 roku w Parku Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się uroczyste odsłonięcie Ławeczki Profesora Zygmunta Mackiewicza. 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker