Aktualności

Krzysztof Drozdowski zaprasza do Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

W piątek, 6 grudnia 2019 r. o godz. 18:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy przy Starym Rynku 24 odbędzie się prezentacja książki pt. Pomorskie tajemnice III Rzeszy autorstwa Krzysztofa Drozdowskiego.

Publikacja omawia mało znane historie związane z okresem drugiej wojny światowej, które wydarzyły się na terenie takich miasta jak Bydgoszcz, Gdańsk, Nakło nad Notecią, Świecie, Grudziądz i wiele pomniejszych miejscowości, które były areną niezwykłych wydarzeń bądź mają bliski związek z niemieckimi konstruktorami cudownej broni Hitlera tzw. Wunderwaffe.

Fragment z okładki:

 „To co ukryte i niezbadane zawsze rozbudza wyobraźnię i chęć poznania. Tak jest również z historią II wojny światowej, która do dnia dzisiejszego kryje jeszcze wiele tajemnic. Niemal w każdym rejonie naszego kraju natrafić można na niewyjaśnione historie związane z tajnymi eksperymentami, niezbadanymi podziemiami czy też ukrytymi skarbami. Nie inaczej jest na Pomorzu, które jest pełne tajemnych historii. Nie wiele osób wie, że SS-Gruppenfűhrer Hans Kammler mieszkał w Bydgoszczy, jeden z najsłynniejszych projektantów samolotów Kurt Tank mieszkał w Nakle nad Notecią, a twórca rakiety V2 Wernher von Braun urodził się we Wyrzysku. A to tylko kilka ciekawostek związanych z tym regionem.  W książce znajdziecie historie o ukrytym złocie, tajnych broniach tzw. Wunderwaffe, które miały odmienić los wojny, zbrodniczych eksperymentach i wielu innych rzeczach których historia nie miała ujrzeć światła dziennego”. 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker