Aktualności

„Upadek kontrolowany” na Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bydgoszczy

Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bydgoszczy przy współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego zorganizował bezpłatne warsztaty pod nazwą „Aktywny senior”. Zajęcia promowały zdrowie i aktywny tryb starzenie się. Poprowadził je fizjoterapeuta z Warszawy, Michał Kozdroń.

W warsztatach które odbyły się na ternie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wzięło udział 84 seniorów. Reprezentowali oni różne środowiska senioralne z terenu całego miasta. Celem szkolenia było przeprowadzenie edukacji zdrowotnej dotyczącej głównie profilaktyki urazów.

– W czasie trwającego ponad 3 godziny spotkania mogłem uzyskać teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat aktywności fizycznej po 65 roku życia. Poznałem również prawidłową metodę samobadania tętna. Będę to wykorzystywać w codziennym życiu – mówi Czesław Hoppe z Kazimierzowskiego UTW.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali: certyfikat uczestnictwa w szkoleniu, książki, specjalną butelkę z filtrem do filtrowania wody z kranu, gumę do ćwiczeń fizycznych oraz płytę z pokazami  ćwiczeń – relacjonuje Anna Jarocińska z Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Gospodarki.

Zajęcia zostały przeprowadzone bardzo ciekawie. Instruktor dowcipnie prezentował nam różne niebezpieczeństwa które w codziennym życiu czyhają na osoby starsze. Po części teoretycznej i praktycznej uczestnicy warsztatów podziękowali brawami na stojąco Michałowi Kozdroniowi za świetne prowadzenie zajęć  – dzieli się swoimi uwagami współorganizatorka bydgoskiego spotkania, Bożena Sałacińska z KUTW.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker