Aktualności

Bilet Uczniowski i Karta Malucha dla mieszkańców dla gmin wokół Bydgoszczy

Wójtowie gmin Osielsko, Białe Błota, Dobrcz i Nowa Wieś Wielka podpisali aneksy do porozumień międzygminnych,

Od 1 grudnia z oferty tańszych biletów uczniowskich i kart malucha skorzystają także mieszkańcy gmin współpracujących w ramach Metropolii Bydgoszcz: Dobrcz, Białe Błota, Osielsko i Nowa Wieś Wielka. W środę, 13 listopada prezydent Rafał Bruski podpisał z samorządowcami porozumienia w tej sprawie.

Tańsze bilety okresowe przysługują już bydgoskim uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz maluchom w wieku 4-7 lat. Program doczekał się rozbudowy o uczniów i dzieci z gmin ościennych współpracujących z miastem w ramach Metropolii Bydgoszcz. O Metropolitalnej Karcie Uczniowskiej oraz Malucha zdecydowali radni na sesji 30 października.

Karta Malucha i Bilet Uczniowski
Dzieci w wieku od 4-7 lat oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 20 roku życia, którzy zamieszkali na terenie gmin: Nowa Wieś Wielka, Dobrcz, Osielsko, Białe Błota od 1  grudnia będą mogły korzystać z biletów okresowych w cenie 10 zł – miesięczny bądź 30 dniowy albo 100 zł – roczny. Bilety będą przysługiwały dzieciom i uczniom na podstawie ważnej Metropolitalnej Karty Uczniowskiej lub Metropolitalnej Karty Malucha, wydawanej przez właściwą gminę. – Dzisiaj na terenie Metropolii Bydgoszcz funkcjonuje 9 linii międzygminnych, którymi codziennie kursuje około 7 tysięcy mieszkańców okolicznych gmin powiatu bydgoskiego – wyliczał Rafał Grzegorzewski, zastępca dyrektora ZDMIKP. – .

Gdzie można zakupić bilet malucha i bilet uczniowski?
Bilety kodowane są na Bydgoskiej Karcie Miejskiej. Bilety można zakupić w punktach sprzedaży biletów okresowych, przez Internet lub
w biletomatach – lista punktów doładowań znajduje się na stronie:www.bydgoskakartamiejska.com.pl

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker