Aktualności

Palą śmieciami w piecach. Wyłapują ich Strażnicy Miejscy

Bydgoscy strażnicy miejscy codziennie dokonują kontroli palenisk domowych. W październiku br. przeprowadzili łącznie 132 takie kontrole, podczas których ujawnili 14 przypadków spalania odpadów. Sprawcy tych wykroczeń zostali ukarani 14 mandatami na łączną kwotę 3 200 zł. Kontrole kontynuowane są na bieżąco.

W środę 6 listopada br. w strukturach Straży Miejskiej w Bydgoszczy rozpoczęła działalność nowa komórka, której podstawowym zadaniem są kontrole palenisk. Sześcioro strażników z nowo powstałej grupy specjalistycznej sprawdza paleniska pod kątem spalania odpadów oraz przestrzegania przez mieszkańców tzw. uchwały antysmogowej, która obowiązuje na terenie naszego województwa od 1 września br. W pierwszym dniu funkcjonowania, strażnicy z grupy specjalistycznej podczas przeprowadzonych kontroli ujawnili 4 przypadki spalania odpadów, głównie pociętych płyt meblowych. Wszystkie interwencje zostały zakończone nałożeniem mandatów na sprawców wykroczeń.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker