Aktualności

Nowy plac zabaw dla dzieci powstanie w Fordonie przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków

Plac zabaw powstanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków powstanie nowy plac zabaw. Właśnie ruszył przetarg na budowę całkiem nowego miejsca rekreacji dla najmłodszych. Pomysł budowy placu zabaw zwyciężył w głosowaniu mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy plac zabaw powstanie w rejonie ulic Bydgoskich Olimpijczyków, Andersa i Igrzyskowej. Pomysł budowy placu zabaw zgłosili sami mieszkańcy w poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Plac zabaw będzie miał powierzchnię ponad 1,3 tys. m. kw. Z ogólnodostępnego placu zabaw korzystać będą w szczególności dzieci z pobliskich bloków.

Na placu zabaw znajdzie się zestaw wspinaczkowy, w którym znajdzie równoważnia, zawieszone pierścienie i drabina. Ponadto zamontowany zostanie zestaw zabawowy dla najmłodszych dzieci ze zjeżdżalnią. W ramach zadania powstaną także huśtawki, trampolina i piaskownica oraz karuzela linowa.

Na placu zabaw zostanie także wykonana bezpieczna nawierzchnia z piasku. Cały teren zostanie ogrodzony, wyposażony w ławki. Zakres prac przewiduje także nowe nasadzenia zieleni. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy, który będzie odpowiedzialny za prace budowlane. Zakończenie inwestycji planowane jest z końcem roku.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker