Aktualności

Nowy plac zabaw dla dzieci powstanie w Fordonie przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków

Plac zabaw powstanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków powstanie nowy plac zabaw. Właśnie ruszył przetarg na budowę całkiem nowego miejsca rekreacji dla najmłodszych. Pomysł budowy placu zabaw zwyciężył w głosowaniu mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy plac zabaw powstanie w rejonie ulic Bydgoskich Olimpijczyków, Andersa i Igrzyskowej. Pomysł budowy placu zabaw zgłosili sami mieszkańcy w poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Plac zabaw będzie miał powierzchnię ponad 1,3 tys. m. kw. Z ogólnodostępnego placu zabaw korzystać będą w szczególności dzieci z pobliskich bloków.

Na placu zabaw znajdzie się zestaw wspinaczkowy, w którym znajdzie równoważnia, zawieszone pierścienie i drabina. Ponadto zamontowany zostanie zestaw zabawowy dla najmłodszych dzieci ze zjeżdżalnią. W ramach zadania powstaną także huśtawki, trampolina i piaskownica oraz karuzela linowa.

Na placu zabaw zostanie także wykonana bezpieczna nawierzchnia z piasku. Cały teren zostanie ogrodzony, wyposażony w ławki. Zakres prac przewiduje także nowe nasadzenia zieleni. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy, który będzie odpowiedzialny za prace budowlane. Zakończenie inwestycji planowane jest z końcem roku.

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker