Aktualności

Rozbudowa skweru przy ul. gen. J. Hallera w Fordonie

Ratusz zlecił kolejne prace na skwerze przy ul. gen. J. Hallera na osiedlu Terenów Nadwiślańskich. Plac zabaw wzbogaci się o nową część z zestawem przypominającym stary młyn. Na jego szczycie będą powiewały flagi z herbem Fordonu. Inwestycje w tej części Fordonu realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Skwer pomiędzy blokami jest porządkowany od kilku lat. Początkowo powstał niewielki plac zabaw. W tym roku oddana została do użytku również mini tężnia, która w pogodne dni przyciąga wielu mieszkańców. Oba projekty wybrane były przez bydgoszczan w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

W ubiegłym roku w głosowaniu 75 osób wskazało, że warto rozbudować plac zabaw o nową część. W sąsiedztwie tężni na ogrodzonym terenie ustawimy nietypowy zestaw do zabawy. Będzie on przypominał dawny młyn. Będzie on wyposażony między innymi w wieże, pomosty, zjeżdżalnie, przeplotnie, ściankę do wspinaczki i rurę do zjeżdżania. Ma pozachęcać do kreatywnej zabawy. Na szczycie wież zatknięte zostaną też flagi z herbem Fordonu.

Obecnie trwa postępowanie, które wyłonić ma wykonawcę zadania. Prace po podpisaniu umowy zajmą około 3 miesięcy.

W nowej edycji BBO zgłoszony został pomysł realizacji kolejnych prac w „Wiatrowym Młynie” zgodnie z wcześniej przygotowaną koncepcją. Zakłada ona między innymi budowę  zadaszonej piaskownicy, huśtawek , utwardzonych  i oświetlonych  ścieżek wraz z głównym dojściem łączącym istniejącą tężnię i plac zabaw z chodnikiem przy ul. Wyzwolenia oraz nasadzenia roślin.

Tekst i zdjęcia BBO

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker