Aktualności

Rozbudowa skweru przy ul. gen. J. Hallera w Fordonie

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Ratusz zlecił kolejne prace na skwerze przy ul. gen. J. Hallera na osiedlu Terenów Nadwiślańskich. Plac zabaw wzbogaci się o nową część z zestawem przypominającym stary młyn. Na jego szczycie będą powiewały flagi z herbem Fordonu. Inwestycje w tej części Fordonu realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Skwer pomiędzy blokami jest porządkowany od kilku lat. Początkowo powstał niewielki plac zabaw. W tym roku oddana została do użytku również mini tężnia, która w pogodne dni przyciąga wielu mieszkańców. Oba projekty wybrane były przez bydgoszczan w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

W ubiegłym roku w głosowaniu 75 osób wskazało, że warto rozbudować plac zabaw o nową część. W sąsiedztwie tężni na ogrodzonym terenie ustawimy nietypowy zestaw do zabawy. Będzie on przypominał dawny młyn. Będzie on wyposażony między innymi w wieże, pomosty, zjeżdżalnie, przeplotnie, ściankę do wspinaczki i rurę do zjeżdżania. Ma pozachęcać do kreatywnej zabawy. Na szczycie wież zatknięte zostaną też flagi z herbem Fordonu.

Obecnie trwa postępowanie, które wyłonić ma wykonawcę zadania. Prace po podpisaniu umowy zajmą około 3 miesięcy.

W nowej edycji BBO zgłoszony został pomysł realizacji kolejnych prac w „Wiatrowym Młynie” zgodnie z wcześniej przygotowaną koncepcją. Zakłada ona między innymi budowę  zadaszonej piaskownicy, huśtawek , utwardzonych  i oświetlonych  ścieżek wraz z głównym dojściem łączącym istniejącą tężnię i plac zabaw z chodnikiem przy ul. Wyzwolenia oraz nasadzenia roślin.

Tekst i zdjęcia BBO

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker