Aktualności

Fordońscy policjanci rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Mundurowi odwiedzili Przedszkole Niepubliczne „O To Chodzi” przy ul. Sybiraków

Wczoraj (15.10.2019) przedstawiciele komisariatu w Fordonie przeprowadzili spotkania profilaktyczne z dziećmi z Przedszkola Niepublicznego „O To Chodzi” przy ul. Sybiraków w Bydgoszczy.

Tematem przewodnim wizyty w przedszkolu było szeroko pojmowane bezpieczeństwo dziecka. Omówiono zasady prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drodze z perspektywy pieszego, jak i pasażera pojazdu. Przypomniano przedszkolakom znaczenie znaków drogowych cechujących przejście dla pieszych oraz znaczenie kolorów świateł na sygnalizatorze. Wspólnie przećwiczono procedurę prawidłowego przejścia na drugą stronę drogi komunikacji pojazdów, a w odgrywanych scenkach przećwiczono zasady postępowania w przypadku zgubienia się.

Wizyta mundurowych była również okazją do bliższego poznania pracy dzielnicowego, jego umundurowania oraz wykorzystywanego w pracy codziennej sprzętu wspomagającego obsługę zdarzeń. Zwieńczeniem spotkania poprowadzonego przez przedstawicielkę Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii insp. KSC Agatę Pamułę była możliwość obejrzenia radiowozu z bliska, a dla bardziej odważnych, możliwość zabawy w kierowcę wozu policyjnego – informuje  Agata Pamuła/ KP Bydgoszcz-Fordon

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker