Aktualności

Maturzyści spotkają się z wykładowcami i studentami UTP

Salon Maturzystów "Perspektywy"  odbędzie się 16 i 17 września

Trzynasta edycja Salonu Maturzystów „Perspektywy”  odbędzie się 16 i 17 września na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Salon będzie otwarty dla maturzystów w godzinach 8.30-15.00. Obowiązują zapisy na spotkania programowe na stronie www.salonmaturzystow.pl/kujawsko-pomorski.

 Ponad 260 tysięcy absolwentów liceów i techników przystąpi w maju 2020 do egzaminu maturalnego. Do końca września muszą złożyć deklaracje, w których określą przedmioty dodatkowe zdawane na maturze i niezbędne do rekrutacji na studia.

Salon Maturzystów to miejsce, gdzie „matura spotyka się ze studiami”: maturzyści mogą dowiedzieć się wszystkiego o egzaminie maturalnym od ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, porozmawiać z przedstawicielami uczelni z całego kraju, poznać ofertę szkół wyższych, nowe kierunki, warunki studiowania, perspektywy zatrudnienia. Taki bezpośredni kontakt ułatwia podjęcie kluczowych w dalszym życiu decyzji dotyczących kształcenia i budowania ścieżki kariery.

Nasz Salon wszedł już na stałe do szkolnego kalendarza – podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca Salonu Maturzystów. – Jego termin nie jest przypadkowy: do końca września uczniowie muszą złożyć deklaracje maturalne, w których określają, jakie przedmioty będą zdawać jako dodatkowe na majowym egzaminie.  Jesteśmy dumni, że pomagamy trzynastemu rocznikowi polskich maturzystów w wyborze optymalnej ścieżki kształcenia. Nie byłoby to możliwe bez ścisłej współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi i uczelniami, którym coraz bardziej zależy na znakomitych studentach.

Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów Perspektywy 2019 odbędzie 16 i 17 września się w kampusie UTP przy al. Prof. Sylwestra Kaliskiego 7. Będzie otwarty dla maturzystów w godzinach 8.30-15.00. Obowiązują zapisy na spotkania programowe na stronie www.salonmaturzystow.pl/kujawsko-pomor

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker