Aktualności

Do finiszu zbliża się przebudowa ulicy Bydgoskiej w Starym Fordonie

Koszt pierwszego etapu rewitalizacji Starego Fordonu to ponad 6 mln zł.

 Prowadzone są roboty wykończeniowe i porządkowe. Na przełomie sierpnia i września po niezbędnych odbiorach ulica zostanie udostępniona do ruchu. Koszt inwestycji będącej jednym z pierwszych etapów rewitalizacji Starego Fordonu to ponad 6 mln zł.

Zgodnie z projektem na jezdni ulicy Bydgoskiej ułożono asfalt. Takie rozwiązanie ograniczy hałas i drgania w pobliżu wiekowych budynków. Na chodnikach zastosowano duże płyty betonowe. Część chodników jest  oddzielona  od jezdni pasem zieleni z nowymi nasadzeniami krzewów.. Uporządkowany został też plac przylegający do synagogi, gdzie znalazło się miejsce na ławki.

Obecnie na ulicy trwają jeszcze prace przy wyspowych progach zwalniających. Wykonywane są one z kostki granitowej. Wcześniej powstało wyniesione skrzyżowanie z ulicami Mączną i Rakową. Kostkę kamienną zastosowano też na parkingach oraz do wyłożenia ścieku przykrawężnikowego. Poza tym ten materiał wykorzystywany był na odcinkach przyległych ulic, które również rewitalizowaliśmy. Poza tym prowadzone są prace związane z oznakowaniem poziomym i  montażem oświetlenia. Wzdłuż ulicy stoją  już stylowe słupy, które wkrótce zyskają też eleganckie oprawy oświetleniowe.  Z przestrzeni  zniknęły napowietrzne linie energetyczne. Do realizacji przygotowywane są również kolejne zadania związane z rewitalizacją Starego Fordonu. 

Opracowano na podstawie materiału UM Bydgoszcz

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker