Aktualności

25 lipca jest dniem Świętego Krzysztofa patrona kierowców.

Dzisiaj (25.07.19) w dniu kiedy swoje imieniny obchodzi patron kierowców Św. Krzysztof na al. Armii Krajowej w Bydgoszczy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy prowadzili akcję skierowaną do zmotoryzowanych użytkowników dróg. W tym wyjątkowym dniu funkcjonariuszom towarzyszył również Kapelan Kujawsko-Pomorskiej Policji ks. Prałat Stanisław Kotowski.

Z okazji dnia Św. Krzysztofa policjanci nie karali kierujących mandatami, tylko apelowali o bezpieczniejszą i wolniejszą jazdę. Natomiast z rąk Kapelana otrzymywali obrazki z wizerunkiem ich patrona wraz z modlitwą kierowcy.

Dzieciom, które podróżowały kontrolowanymi samochodami policjanci wręczali maskotki i odblaski, a kierowcom ulotki oraz naklejki promujące bezpieczeństwo.

Dzisiejszy dzień to doskonała okazja, aby dotrzeć do świadomości kierowców i zwrócić im uwagę na fakt, że bezpieczna i odpowiedzialna jazda przekłada się na mniejszą liczbę wypadków.

Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego od 1 stycznia do 22 lipca doszło do 520 wypadków, w których śmierć poniosło 117 osób, a 539 zostało rannych. Dlatego też, funkcjonariusze wspólnie z Kapelanem apelowali do kierowców o przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, o rozwagę oraz o bezpieczną jazdę, szczególnie w wakacje podczas wzmożonego ruchu na drogach – informuje asp. Remigiusz Rakowski.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker