Aktualności

Ile zapłacimy za używany dom w Fordonie?

Średnia stawka za metr kwadratowy domu w Fordonie to 2,9 tys. zł, jednak im większego domu szukamy, na tym niższą cenę metra kwadratowego możemy liczyć – wynika z danych portalu nieruchomości Domy.pl. Przeciętna cena za budynek wynosi 661 tys. zł.

Ceny najmniejszych domów, o wielkości od 100 m² do 150 m², zaczynają się od 170 tys. zł. Jest to najniższa kwota w całej dzielnicy i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż za taką stawkę staniemy się właścicielami budynku w budowie, na szczęście z doprowadzoną już kanalizacją i prądem. Najdroższe domy z tej kategorii (do 620 tys. zł) są w pełni wykończone i gotowe do zamieszkania; co do jednego są to szeregowce. Przeciętna stawka w tej grupie to 408 tys. zł przy 3,2 tys. zł za metr kwadratowy.

Średnia cena za budynki o metrażu od 151 m² do 200 m² wynosi 519 tys. zł. Za dolną granicę cen odpowiadają w większości przypadków domy w stanie surowym – kupimy je już od 280 tys. zł. Nieco więcej zapłacimy za budynki kilkudziesięcioletnie, potrzebujące remontu. Jeśli jesteśmy zdecydowani na dom,który po zakupie nie będzie potrzebował nakładów finansowych, będziemy musieli wydać co najmniej 500 tys. zł. Najwyższa cena w tej kategorii to 890 tys. zł.

Z kolei wśród domów o wielkości od 201 m² do 250 m² nie znajdziemy wiele budynków w stanie surowym. Już najtańsze z nich (od 280 tys. zł) oferowane są wykończone, gotowe do użytku. Najdroższe budynki wycenione są na 860 tys. zł, czyli mniej niż w poprzedniej grupie – są to szeregowce, nowe i komfortowe. Średnia cena wynosi 631 tys. zł i 2,8 tys. zł za metr kwadratowy.

Największe gmachy są najtańsze w przeliczeniu na metry kwadratowe – 2,4 tys. zł. Być może z tego powodu średnia stawka za budynek jest tu niewiele większa niż w poprzednim przedziale wielkościowym i wynosi 660 tys. zł. Najdroższe domy przystosowane są do prowadzenia działalności handlowo-usługowej; ich ceny dochodzą nawet do miliona złotych. Według portalu Domy.pl, propozycji sprzedaży domów tej wielkości na fordońskim rynku wtórnym znajduje się najwięcej.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker