Aktualności

Zmiany przy Korfantego

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Za dwa tygodnie pojedziemy nowym odcinkiem ul. Korfantego. Obecnie trwają prace na łączniku prowadzącym do ul. Akademickiej.

Jeżeli wszystko będzie przebiegało planowo, to od 15 czerwca pojadą tędy kierowcy. Nowo budowany odcinek jezdni ul. Akademickiej, pomiędzy Jasiniecką i Kaliskiego, otrzymał już podbudowę z betonu i kruszywa łamanego. Trwa przebudowa skrzyżowań z ulicami Romanowskiej, Kaliskiego i Matki Teresy z Kalkuty. W związku z tym powstaną objazdy do Centrum Onkologii. Autobusy będą wykonywać tak zwany wjazd kieszeniowy w ulicę Matki Teresy z Kalkuty lub ul. Romanowskiej i następnie zawracać na ul. Matki Teresy z Kalkuty.

W tym roku planowana jest także przebudowa skrzyżowań z ulicami Igrzyskową, Kleeberga, Brzechwy i Kasztelańską, Piłsudskiego i Gieryna. Obecnie toczą się ostatnie prace na podporach estakady na odcinku od ul. Fordońskiej do Kamiennej. Zdemontowane zostały tory kolidujące z budową podpór. Układane są także kolejne metry torów wzdłuż ul. Startowej. Tędy odbywać się będzie wjazd na nową pętlę, wybudowaną po wschodniej stronie ul. Wyścigowej.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Zobacz także

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker