Aktualności

Pożar w Nowym Dworze

Takiej ilości zgłoszeń, jak w dniu wczorajszym, od dawna nie mieli dyżurni Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy. Najgoźniejszy był pożar hali produkcyjnej w Nowym Dworze koło Ostromecka.

Burza która wczoraj przeszła nad regionem spowodowała prawdziwy wysyp podtopień i połamanych drzew. Jeśli do tego doliczyć poważny pożar wytwórni pilateu, będziemy mieli obraz wczorajszej służby bydgoskich strażaków.

Wyjeżdżaliśmy od wczorajszego popołudnia do niedzielnego ranka 46 razy. W rozmowach radiowych usłyszeliśmy od jednego ze zmęczonych śmiertelnie strażaków wypowiedź:„Wysyłaliście nas dziś do wszystkich możliwych zdarzeń. Brakowało tylko usuwania sopli”. Z poważniejszych działań należy wymienić gaszenie pożaru hali produkcyjnej pilatesu w miejscowości Nowy Dwór – mówi aspirant Krystian Pietrzak, oficer dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy.

Poza pożarami 12 razy wyjeżdżaliśmy na kontrolę niebezpiecznych miejsc na wałach powodziowych. 20 razy usuwaliśmy połamane konary i drzewa a 11 razy wypompowaliśmy wodę z podtopień. To był naprawdę ciężki dyżur- kończy swoją wypowiedź aspirant Pietrzak.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker