Aktualności

Zabytkowy autobus zaparkuje w Fordonie

Trwa zgłaszanie przez bydgoszczan projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W Fordonie zabytkowy autobus zaparkuje bok Galerii Fordon w środę,15 maja, w godz. 9.00-12.00. Każdy kto zgłosi pomysł będzie współdecydował o tym, jak zmieni się nasze miasto i osiedla. W tym roku mieszkańcy wybiorą zadania za rekordową kwotę – 16 mln zł.

Zapraszamy na spotkania
Wszystkich zainteresowanych mieszkańców zapraszamy także na otwarte warsztaty pisania projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Spotkanie odbędzie się we wtorek (21 maja) w godz. 15.00-18.00 w sali im. Wojciecha Łochowskiego przy ul. Jezuickiej 2.

Jakie projekty można zgłaszać?
•    Małe projekty społeczne – ta kategoria została stworzona specjalnie z myślą o młodzieży i bydgoskich seniorach. W ramach małych projektów społecznych będą mogły być zgłaszane działania z zakresu m.in. animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, sportu, sztuki, ekologii czy kultury. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 46.830 zł.
•    Na projekty osiedlowe przeznaczamy ponad 12 mln zł, zgodnie z podziałem środków na poszczególne osiedla. Podział pieniędzy  przeznaczonych na dane osiedle znajduje się tutaj: 
•    Na projekty ponadosiedlowe zarezerwowaliśmy blisko 3, 5 mln zł. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 1.700.600 zł.

Każdy mieszkaniec (powyżej 16 roku życia) może zgłosić maksymalnie 3 projekty osiedlowe, 3 ponadosiedlowe oraz 3 małe projekty społeczne.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker