Aktualności

ZDMiKP ogłosił kolejny przetarg na budowę przystanku wiedeńskiego na ul. Focha

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił kolejny przetarg na budowę przystanku wiedeńskiego na ulicy Focha.  Pierwszy przetarg na realizację inwestycji unieważniono, bo nie zgłosiła się żadna firma. Później unieważniono kolejne postępowanie, bo wpłynęła tylko jedna oferta, ale była cztery razy droższa od kwoty jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. 

– Będziemy robili wszystko, żeby przystanek wiedeński powstał jeszcze w tym roku. Prace mają być wykonane w terminie od 1 lipca do 29 sierpnia. Zmawiający zamierza przekazać wykonawcy teren budowy do dnia 28 czerwca – informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Przystanek wiedeński to rodzaj przystanku tramwajowego, który po raz pierwszy zrealizowano w Wiedniu. Jego konstrukcja polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika. Rozwiązanie umożliwia łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju oraz spowalnia ruch i zwiększa bezpieczeństwo pieszych.

W Polsce przystanki wiedeńskie są stosunkowo nowym rozwiązaniem. Inwestycje tego typu zrealizowano między innymi w Łodzi, w Krakowie, w Warszawie, w Poznaniu, w Toruniu  oraz w Olsztynie.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker