Aktualności

Rozpoczynają się prace przy utwardzaniu fordońskichh ulic płytami ażurowymi

Wykonawca w pierwszej kolejności prowadzi roboty na ul. Władysława Warneńczyka

Wykonawca w pierwszej kolejności prowadzi roboty na ul. Władysława Warneńczyka w Starym Fordonie. Prace będą prowadzone na ul. W. Warneńczyka od Saskiej do Piastowej. To kontynuacja ubiegłorocznego zadania, kiedy utwardzono odcinek tej ulicy od Mącznej do Saskiej. W trakcie prac odcinek będzie nieprzejezdny. Zakończenie robót planowane jest w wakacje.

Na ulicach utwardzanych płytami ażurowymi nie będą w najbliższych latach prowadzone prace związane z uzbrojeniem podziemnym. Dodatkowo, wybrane odcinki do przebudowy charakteryzują się dobrą przepuszczalnością gruntu. Program budowy nawierzchni z wykorzystaniem płyt ażurowych ma charakter pilotażowy. Prace pochłoną około 700 tysięcy złotych.

W tych lokalizacjach prace rozpoczną się w przyszłym miesiącu. Płyty ażurowe będą układane na podbudowie z kruszywa i podsypce. Z obu stron jezdnie będą ograniczone krawężnikami stabilizującymi całą konstrukcję drogi. Na wszystkich ulicach zaplanowano też wytyczenie części dedykowanej pieszym z kostki betonowej. Koszty budowy tego typu dróg są 2-3 krotnie niższe, niż w przypadku typowych nawierzchni asfalto-betonowych.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker