Aktualności

Działania fordońskich policjantów na rzecz bezpieczeństwa seniorów

W trosce o seniorów- mieszkańców gminy Dąbrowa Chełmińska, dzielnicowi mł. asp. Bartosz Pirogowski i sierż. szt. Tomasz Mechliński wraz z przedstawicielką Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Agatą Pamuła z komisariatu w Fordonie realizowali działania profilaktyczne z seniorami.

Tematem przewodnim spotkania z mieszkańcami były najczęstsze metody działań oszustów działających metodą „na wnuczka”, „na policjanta” oraz mechanizmy manipulacji stosowane przez nich. Uczestników spotkania uwrażliwiono na zbyt pochopne działania i decyzje zwłaszcza te, podejmowane pod presją czasu lub wymagające nagłego zdobycia sporej gotówki.

Dzięki współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej ostrzegano seniorów przed wyłudzeniami polegającymi na podpisywaniu umów o usługi telekomunikacyjne przez telefon, wysyłaniem drogich sms-ów czy wykonywaniu połączeń telefonicznych na podejrzane numery telefoniczne często poza granice naszego kraju. Każdy z uczestników spotkania otrzymał ulotkę informacyjną ze szczegółowymi informacjami, gdzie szukać pomocy w sytuacji podpisania niekorzystnej umowy oraz algorytmów postępowania w sytuacji otrzymania niepokojącego telefonu z prośbą o przekazanie oszczędności – informuje  Agata Pamuła/ KP Bydgoszcz – Fordon

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker