Aktualności

Bydgoszcz. Ogólnopolska akcja „PASY”

Na drogach naszego miasta prowadzona była ogólnopolska akcja „PASY”. Podczas tych działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa.  Podczas trwającej kilkanaście godzin akcji skontrolowali 390 pojazdów w tym 369 osobowych i 21 ciężarowych. Łącznie ujawniono 176 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym. Podczas działań policjanci ujawnili w 68 przypadkach niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz w 20 przez pasażerów. W 1 przypadku nieprawidłowo przewożone było dziecko.

Wczoraj  na terenie Bydgoszczy  policjanci kontrolowali obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy samochodem przez kierujących oraz ich pasażerów. W trakcie działań funkcjonariusze zwracali również uwagę na obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa. Akcja miała na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu dzieci.

-Naruszenie obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi. Przepisy nakładają obowiązek przewożenia dzieci o wzroście poniżej 150 cm w foteliku bezpieczeństwa (homologowanym i dostosowanym do wieku oraz wagi dziecka). Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych – przypomina podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker