Aktualności

Fordon. W sobotę, 16 marca, rozpocznie się kolejny etap prac na ul. Bydgoskiej

Zamknięta dla ruchu zostanie ulica Bydgoska

Autobusy linii nr 65,75,81,82 i 33N pojadą objazdem przez wyremontowana ulicę Kasztelańską. Od najbliższego weekendu (16/17 marca) planowana jest rozbiórkach nawierzchni i wymianie sieci podziemnych. Wymagać to będzie zamknięcia ulicy Bydgoskiej dla ruchu.

Zamknięty odcinek będzie można ominąć objazdem wytyczonym od ronda Buxakowskiego ulicami Ametystową, Kasztelańską i Andersa do Wyzwolenia. Wykorzystywać będą go również autobusy linii nr 65, 75, 81, 82 oraz 33N. Przystanki zostaną zlokalizowane na ul. Ametystowej przy rondzie Buxakowskiego, w rejonie skrzyżowania Andersa-Kasztelańska oraz Andersa-Wolna. Dodatkowo, uruchomiona zostanie linia zastępcza nr 165 na odcinku od pętli Niepodległości przez ulicę Andersa i Wyzwolenia do pętli na wysokości ul. J. Styki. Z rozkładami jazdy na czas objazdu można zapoznać się na stronie ZDMiKP.

W czwartek (14 marca) prace rozpoczną się również na ul. Góralskiej.  W trakcie robót ulica będzie bez przejazdu. Przebudowa ul. Bydgoskiej i części ulic przyległych to pierwszy duży projekt związany z rewitalizacją Starego Fordonu. Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł. Zakończenie prac  i odbiory planowane są jesienią.

Zgodnie z projektem na jezdni ulicy Bydgoskiej ułożona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Takie rozwiązanie ma ograniczyć hałas i drgania w pobliżu wiekowych budynków. Na ulicy zainstalowane zostaną też wyspowe progi zwalniające. Dodatkowo wyniesione zostanie skrzyżowanie z ulicami Mączną i Rakową.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker