Aktualności

Fordon. W sobotę, 16 marca, rozpocznie się kolejny etap prac na ul. Bydgoskiej

Zamknięta dla ruchu zostanie ulica Bydgoska

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Autobusy linii nr 65,75,81,82 i 33N pojadą objazdem przez wyremontowana ulicę Kasztelańską. Od najbliższego weekendu (16/17 marca) planowana jest rozbiórkach nawierzchni i wymianie sieci podziemnych. Wymagać to będzie zamknięcia ulicy Bydgoskiej dla ruchu.

Zamknięty odcinek będzie można ominąć objazdem wytyczonym od ronda Buxakowskiego ulicami Ametystową, Kasztelańską i Andersa do Wyzwolenia. Wykorzystywać będą go również autobusy linii nr 65, 75, 81, 82 oraz 33N. Przystanki zostaną zlokalizowane na ul. Ametystowej przy rondzie Buxakowskiego, w rejonie skrzyżowania Andersa-Kasztelańska oraz Andersa-Wolna. Dodatkowo, uruchomiona zostanie linia zastępcza nr 165 na odcinku od pętli Niepodległości przez ulicę Andersa i Wyzwolenia do pętli na wysokości ul. J. Styki. Z rozkładami jazdy na czas objazdu można zapoznać się na stronie ZDMiKP.

W czwartek (14 marca) prace rozpoczną się również na ul. Góralskiej.  W trakcie robót ulica będzie bez przejazdu. Przebudowa ul. Bydgoskiej i części ulic przyległych to pierwszy duży projekt związany z rewitalizacją Starego Fordonu. Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł. Zakończenie prac  i odbiory planowane są jesienią.

Zgodnie z projektem na jezdni ulicy Bydgoskiej ułożona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Takie rozwiązanie ma ograniczyć hałas i drgania w pobliżu wiekowych budynków. Na ulicy zainstalowane zostaną też wyspowe progi zwalniające. Dodatkowo wyniesione zostanie skrzyżowanie z ulicami Mączną i Rakową.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker