Aktualności

Bydgoszcz. Wiosenne kontrole placów zabaw

Kontrole i niezbędne naprawy zostaną przeprowadzone na 68 miejskich placach zabaw.  Wyjątkiem są  place przyszkolne i położone na terenach nienależących do miasta. Koszt tych prac wyniesie ponad 600 tys. zł. Warto podkreślić, że interwencyjnie sprzątane są również obszary nieobjęte stałym utrzymaniem, które wymagają pilnej interwencji ze strony miasta.

W ramach wiosennych porządków przede wszystkim przeprowadzane są następujące prace: wymiana piasku w piaskownicach,  malowanie, czyszczenie i konserwacja urządzeń zabawowych, naprawa nawierzchni bezpiecznej, naprawa lub wymiana łańcuchów huśtawek i połączeń śrubowych, wymiana paneli ogrodzeń, sprzątanie całego terenu placu i  opróżnianie koszy na odpady. Podobne prace prowadzone są również na terenie wybiegów dla psów.

Prace wykonują pracownicy spółdzielni socjalnej „Bydgoszczanka”, którzy przez cały rok odpowiadają za systematyczne kontrolowanie placów.  Wkrótce rozpocznie się także pozimowe sprzątanie ciągów pieszych, pieszo rowerowych oraz jezdni. Prace te planujemy rozpocząć w połowie marca i zakończyć przed Świętami Wielkanocnymi, czyli do 20 kwietnia. W pierwszej kolejności sprzątane ma być ścisłe centrum Bydgoszczy.  

Na całoroczne utrzymanie czystości przeznaczamy w tym roku 5,7 mln zł – kwota ta pokryje oczyszczanie ulic, przystanków i opróżnianie koszy na śmieci. Z kolei na oczyszczanie zieleni miejskiej w bieżącym roku zaplanowano 2 mln zł.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker