Aktualności

Bydgoszcz. Policja prowadzi nabór na kolejną edycję akcji „50 + na drodze”

Bydgoscy policjanci zapraszają do udziału w kolejnej edycji akcji „50+ na drodze”, która odbędzie się w dniach 15-16 marca 2019 roku. W planie szkolenia są wykłady i ćwiczenia praktyczne z zakresu ratownictwa medycznego w aspekcie wypadków komunikacyjnych, zmiany w przepisach ruchu drogowego, a przede wszystkim ćwiczenia praktyczne z doskonalenia techniki jazdy. Zapisy telefoniczne pod numerem 52 525 57 74 do dnia 08.03.2019 w godzinach 08:00 – 15:00. Ilość miejsc: 30 osób. Wymagania: wiek- ukończone 50 lat, prawo jazdy: min. kategoria „B”.

Rozpoczyna się nabór na kolejną edycję akcji prewencyjnej „50 + na drodze” prowadzonej przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy,

Głównym celem akcji jest zapoznanie uczestników ze zmianami w przepisach ruchu drogowego, sposobem udzielania pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia i doskonalenie techniki jazdy, która wynika z postępu technicznego w wyposażeniu pojazdów. Syndrom tzw. „starego kierowcy” nie jest odzwierciedleniem wieku, ale okresem jaki minął od otrzymania pierwszych uprawnień, a w wielu przypadkach rutyny za kierownicą pojazdu.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez funkcjonariuszy bydgoskiej komendy od 2015 roku wraz z partnerami: Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Stowarzyszeniem OPONEO Motorsport – Marcinem Gagackim, który jest mistrzem sportów samochodowych oraz Damianem Dębeckim Ratownikiem Medycznym Grupy Ratownictwa AUXILIUM – MED z Koronowa.

Plan szkolenia:

15.03.2019 r. 17:00 – 20:00 – świetlica KMP w Bydgoszczy, ul. Iławska 24:

· wykład z zakresu ratownictwa medycznego w aspekcie wypadków komunikacyjnych,
· wykład z zakresu zmian w przepisach ruchu drogowego i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

16.03.2019 r. godz. 9:00 – 13:30 – spotkanie uczestników przy wejściu do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, przy ul. Wyszyńskiego 54:

· doskonalenie techniki jazdy z kierowcą rajdowym Marcinem Gagackim,
· ćwiczenia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy oraz użycia urządzenia AED,
· próbny egzamin mający na celu zapoznanie uczestników ze zmianami w sposobie egzaminowania.

Zapraszamy serdecznie. Szkolenie jest bezpłatne w ramach działań prewencyjno-edukacyjnych

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker