Aktualności

Co dalej z boiskiem przy ul. Piwnika-Ponurego?

Na stadionie przy ul. Piwnika Ponurego ma powstać orlik lekkoatletyczny. W związku z rozwiązaniem umowy z poprzednim wykonawcą trwa powtórny przetarg na dokończenie tej inwestycji.  Otwarcie ofert nastąpi 27 lutego br. Miasto wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie tej inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

 W ramach przebudowy części lekkoatletycznej przewidywana jest modernizacja bieżni prostej z 4 torami o długości około 100 metrów. Odnowiona będzie też bieżnia okólna o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne zostanie przystosowane do trenowania skoków wzwyż. Na drugim znajdzie się rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej powstanie skocznia do skoków w dal. Do gry zachęcać ma również nowa murawa boiska piłkarskiego. Będzie ona wyposażona między innymi w instalację do nawadniania. Na boisku ustawione zostaną też nowe bramki, a pola wokół nich zabezpieczone zostaną piłkochwytami. Cały teren zyska  ogrodzenie.

Została zerwana umowa z dotychczasowym wykonawcą firmą DBM Services. Obecnie trwa powtórzony przetarg na dokończenie tej inwestycji.   Cała inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker