Aktualności

Co dalej ze śledztwem IPN w sprawie Doliny Śmierci w bydgoskim Fordonie?

Historyk Krzysztof Drozdowski chce jawności i przyspieszenia śledztwa prowadzonego przez Instytut Pamięci Narodowej. Wczoraj minął równo rok od wznowienia śledztwa dotyczącego masowych mordów dokonanych przez Niemców w 1939 roku.

Historyk jest autorem książki pod tytułem „Tajemnica Doliny Śmierci. Droga do prawdy. Bydgoszcz-Fordon 1939-2018”. Niedawno została ona wyróżniona przez czytelników jako najlepsza książka historyczna roku 2018. Badacz by przypomnieć o tej sprawie wystosował list otwarty do mieszkańców Bydgoszczy oraz pracowników Instytutu Pamięci Narodowej,

W liście zawarłem podsumowanie mijającego roku. Przez ten czas niewiele się wydarzyło. Instytut Pamięci Narodowej w osobie pani prokurator Małgorzaty Wójcik przesłuchał kilkunastu świadków. To rodziny ofiar, przesłuchano także mnie.  Oprócz tego pracownicy IPN prowadzili również kwerendy archiwalne. Tak naprawdę niewiele z tego wyniknie.  W tych dokumentach nie ma już niczego więcej co mogło być w latach sześćdziesiątych, kiedy śledztwo było prowadzone pierwotnie – powiedział   Krzysztof Drozdowski.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker