Aktualności

Policjanci kontrolowali w Fordonie przejścia dla pieszych. Nie ujawnili żadnego wykroczenia popełnionego przez kierujących

Policjanci ujawnili 6 wykroczeń popełnionych przez pieszych

Policjanci  Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z mundurowymi  z Fordonu przeprowadzili  wczoraj działania ukierunkowane na pieszych. Policjanci nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem pojawili się w rejonie skrzyżowania ulic Twardzickiego i Teski, a następnie na ul. Pelplińskiej.  Ich celem było nie tylko eliminowanie nieprawidłowych zachowań kierowców względem pieszych.  Zwracano także uwagę na zachowania samych pieszych.

Wykroczenia, na które funkcjonariusze zwracali uwagę to m.in. nieudzielanie pierwszeństwa pieszym, omijanie pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszym, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Natomiast w odniesieniu do pieszych to głównie przechodzenie w miejscu niedozwolonym czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

W trakcie działań policjanci ujawnili 6 wykroczeń popełnionych przez samych pieszych. W każdym przypadku było to przechodzenie w miejscu niedozwolonym. 4 osoby zostały ukarane mandatem karnym, a 2 pouczone. Policjanci nie ujawnili żadnego wykroczenia popełnionego przez kierujących w stosunku do pieszych uczestników ruchu drogowego. Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego ważne jest także wzajemne zrozumienie i poszanowanie wszystkich grup uczestników ruchu drogowego – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker