Aktualności

Czwartek w kinie JEREMI

Kino Jeremi zaprasza jutro (17.01.2019) na filmowy czwartek: Godz. 10:00: film dla dzieci z cyklu FERIE W KINIE: STATECZEK ELIASZ, gatunek: animacja, reżyseria: Simen Alsvik, produkcja: Norwegia, wiek: 4+, czas trwania: 1 godz. 13 min.     Godz. 19:00: film dla dorosłych z cyklu DZIEWCZYNY, KOBIETY…: LILY, gatunek: dramat, reżyseria: Fabienne Berthaud, obsada: Diane Kruger, Ludivine Sagnier, Denis Menoche, produkcja: Francja, czas trwania: 1 godz. 48 min.

Podczas wielkiego sztormu Eliasz odbiera sygnał wezwania na pomoc. Udaje mu się uratować zagrożony statek i w nagrodę zostaje zaproszony do pracy w Wielkim Porcie. Ale praca w nowym miejscu nie jest wcale taka prosta. Jednak Eliasz daje sobie radę. Pewnego wieczoru udaje mu się podsłuchać rozmowę przestępców, którzy nielegalnie wydobywają radioaktywny metal, który emituje fale elektromagnetyczne wpływające na pogodę. Eliasz musi zwrócić się o pomoc do swych starych przyjaciół aby zdemaskować przestępców.
[opis dystrybutora]
Bilety: indywidualne dla wszystkich – 6 zł

Godz. 19:00: film dla dorosłych z cyklu DZIEWCZYNY, KOBIETY…: LILY, gatunek: dramat, reżyseria: Fabienne Berthaud, obsada: Diane Kruger, Ludivine Sagnier, Denis Menoche, produkcja: Francja, czas trwania: 1 godz. 48 min

Lily jest typem absolutnej ekscentryczki. Żyje według własnych zasad, w ściśle określonych ramach własnego świata, pełnego dziwactw, niedorzeczności ale i całkowitej wolności osobistej. Jej wybory są niezrozumiałe dla ludzi o „standardowych” poglądach. Jak dla jej siostry, Clary. Na pierwszy rzut oka siostry są zupełnie różne. Jedna rozważna, druga roztrzepana. Jedna pełna szalonych pomysłów, druga z nienagannymi manierami i wyższym wykształceniem. Jedna mieszka na wsi, w domu pośród lasów, druga w wielkim mieście, pośród równie przeciętnych ludzi na poziomie. Kiedy umiera matka, Clara musi wrócić do rodzinnego domu. Teraz to ona będzie pełniła oficjalnie rolę, do której do tej pory idealnie, choćby w teorii, się nadawała: opiekunki, wychowawczyni i powiernika.

[opis dystrybutora]  Bilety: normalny – 10 zł, ulgowy – 6 zł*, członkowie DKF – wstęp wolny.

Pełen repertuar i szczegóły na stronie internetowej: www.kinojeremi.liceumxv.edu.pl i na FB: www.facebook.com/KinoJeremiFordon

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker