Aktualności

W Myślęcinku powstanie parking typu Park&Ride („parkuj i jedź”)

Nowy parking typu Park&Ride („parkuj i jedź”)  powstanie w Myślęcinku u zbiegu ulicy Gdańskiej i Rekreacyjnej.  Będzie tu mogło parkować około 125 pojazdów. Miejsca parkingowe będą dedykowane w pierwszej kolejności osobom, które będą chciały kontynuować podróż do centrum  tramwajem  lub miejskim rowerem. Będzie to atrakcyjny punkt dla mieszkańców gmin Osielsko i Dobrcz.

Obiekt w Myślęcinku będzie wyposażony w kanalizację deszczową i oświetlenie. Wjazd i wyjazd będą wyposażone w terminale: wjazdowy i wyjazdowy z zaporami. Teren wokół zostanie zagospodarowany zielenią.

Warto podkreślić, że jeszcze przed budową parkingu planowana jest rozbudowa ul. Gdańskiej na odcinku od zoo do wiaduktu. Powstaną tam dwa dodatkowe pasy ruchu zarezerwowane przede wszystkim dla autobusów. Dodatkowo skrzyżowanie ulic Gdańskiej i Rekreacyjnej zostanie przebudowane na rondo. Prace nad tą inwestycją realizowane są w trybie zaprojektuj i wybuduj. Kosztują ponad 10 mln zł. Obecnie trwają procedury związane z uzyskaniem zezwolenia na realizację zadania. Roboty budowlane rozpoczną się w połowie roku.

Nowe rozwiązanie usprawni poruszanie się po ul. Gdańskiej  komunikacją publiczną, szczególnie w trakcie dużych imprez organizowanych na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, zawodów sportowych na Zawiszy oraz podczas targów odbywających się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Tekst UM Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker