Aktualności

Za nielegalne wycinanie choinek grzywna może sięgnąć nawet 5000 złotych

Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej prowadzą działania pn. „Choinka”. Ich celem jest zapobieganie nielegalnej wycince i kradzieży drzew iglastych z lasów. Każda osoba dopuszczająca się takiego czynu musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami.  

Okres przedświąteczny to czas, kiedy w lasach dochodzi do kradzieży drzewek i gałęzi drzew iglastych. Policjanci i strażnicy leśni, podobnie jak w latach ubiegłych, połączyli siły, aby temu przeciwdziałać. Podczas wspólnych patroli kontrolowali kompleksy leśne pod kątem ujawniania sprawców nielegalnej wycinki drzewostanu, dewastacji, kłusownictwa leśnego oraz poruszania się pojazdami silnikowymi po terenach leśnych.  

-Wspólne patrole są również dobrą okazją do wymiany informacji i wzajemnych doświadczeń. Osoby dopuszczające się nielegalnej wycinki mogą zostać ukarane mandatem karnym w kwocie do 500 złotych. W przypadku skierowania sprawy do sądu, grzywna może sięgnąć nawet 5000 złotych-informuje  mł. asp. Wioleta Burzych Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker