Aktualności

VII Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych fART

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Przesłuchania w ramach II etapu VII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych fART rozpoczęły się w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7. Gościem specjalnym czwartkowego finału będzie wokalista Krzysztof Iwaneczko. 

Tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem „To jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna!”. Organizuje go Fundacja „Wiatrak”.  W festiwalu bierze udział około 400 niepełnosprawnych z całej Polski (w wieku 7-87 lat), którzy przesłali aż 600 prac. Zgłaszali się w siedmiu kategoriach – muzyka, taniec, teatr, rękodzieło, plastyka, fotografia i twórczość literacka.
 
Przesłuchania II etapu w ramach kategorii: teatr, muzyka i taniec odbywają się w Domu Jubileuszowym w środę i czwartek (28-29 listopada).  Wstęp na przesłuchania jest bezpłatny. Program jest na naszej stronie: https://wiatrak.org.pl/festiwal-tworczosci-osob-niepelnosprawnych-plan-przesluchan/ 

Koncert Galowy wieńczący festiwal z wręczeniem nagród laureatom i statuetek „Przyjaciel Wiatraka” odbędzie się w czwartek (29 listopada) o godz. 18.00 w Bazylice Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy przy ul. Bołtucia 5.

Gościem specjalnym koncertu będzie Krzysztof Iwaneczko – wokalista, pianista, kompozytor, autor tekstów. Wstęp na koncert jest wolny.

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker