Aktualności

W Fordonie powstaną w ramach BBO podświetlone mini tężnie solankowe

Na realizację wybranych zadań miasto zagwarantowało ponad 13 mln zł

Za budową podświetlonych mini tężni solankowych  w Fordonie, na Osowej Górze  i na Wyżynach głosowało w ramach BBO prawie 3,3 tys bydgoszczan.
 
W 2019r. ponad 50 projektów będzie realizowanych w ramach tegorocznego Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Po raz pierwszy mieszkańcy mogli głosować na projekty nie tylko osiedlowe.
 
Najwięcej głosów w tej kategorii uzyskała poza tężniami rewitalizacja nabrzeża Starego Kanału Bydgoskiego (prawie 4,3 tys.) W tegorocznym głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski mieszkańcy oddali ponad 55 tysięcy głosów. Na realizację wybranych zadań miasto zagwarantowało ponad 13 mln zł.
 
Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania. Powstawanie bogatych w sole aerozoli podczas produkcji było efektem niepożądanym gdyż prowadziło do utraty soli, natomiast w inhalacji największe znaczenie ma właśnie skład aerozolu. Przede wszystkim solanka spływa głównie po faszynie brzozowej by stworzyć jak największą ilość leczniczej mgiełki.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker