Aktualności

W Fordonie powstaną w ramach BBO podświetlone mini tężnie solankowe

Na realizację wybranych zadań miasto zagwarantowało ponad 13 mln zł

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Za budową podświetlonych mini tężni solankowych  w Fordonie, na Osowej Górze  i na Wyżynach głosowało w ramach BBO prawie 3,3 tys bydgoszczan.
 
W 2019r. ponad 50 projektów będzie realizowanych w ramach tegorocznego Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Po raz pierwszy mieszkańcy mogli głosować na projekty nie tylko osiedlowe.
 
Najwięcej głosów w tej kategorii uzyskała poza tężniami rewitalizacja nabrzeża Starego Kanału Bydgoskiego (prawie 4,3 tys.) W tegorocznym głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski mieszkańcy oddali ponad 55 tysięcy głosów. Na realizację wybranych zadań miasto zagwarantowało ponad 13 mln zł.
 
Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania. Powstawanie bogatych w sole aerozoli podczas produkcji było efektem niepożądanym gdyż prowadziło do utraty soli, natomiast w inhalacji największe znaczenie ma właśnie skład aerozolu. Przede wszystkim solanka spływa głównie po faszynie brzozowej by stworzyć jak największą ilość leczniczej mgiełki.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker