Aktualności

Policja podziękowała bydgoszczanom za wzorową postawę

Bydgoszczanie, którzy wykazali się postawą godną naśladowania zostali wyróżnieni przez kierownictwo komisariatu na bydgoskich Wyżynach. Z rąk Komendanta mł. insp. Adama Jarosza oraz jego Zastępcy kom. Tomasza Sura odebrali listy z podziękowaniami i gratulacjami. Były również słowa uznania i serdeczne życzenia.

Pierwsza sytuacja miała miejsce na ul. Spokojnej. Wówczas świadkowie widzieli, jak kierująca Hondą cofając uderzyła w zaparkowany tam samochód, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Chwilę później osoby te zauważyły ją jadącą w rejonie ul. Bełzy. Gdy tam zaparkowała natychmiast do niej podeszli, nie pozwolili jej odejść i zawiadomili o tym policję. 43-letnia kobieta w chwili zatrzymania miała niemal 3 promile alkoholu w organizmie.

Do drugiej sytuacji doszło w Brzozie. Jadący od strony Inowrocławia bydgoszczanin zauważył, że kierowca jadący przed nim VW P

assatem wykonuje nieskoordynowane manewry, a styl jego jazdy może świadczyć o tym, że jest nietrzeźwy. Gdy dojechał do skrzyżowania ze światami i się zatrzymał świadek wysiadł z auta, podszedł do VW Passata i otworzył drzwi. Natychmiast poczuł silną woń alkoholu. Nie zwlekając wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę 26-latkowi, a następnie zawiadomił policję. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie.

– Komendanci podziękowali oraz pogratulowali godnej i wzorowej postawy. Podkreślili również jak ważne jest, abyśmy reagowali w sytuacjach, gdy jesteśmy świadkami łamania prawa. W podziękowaniu za właściwe zachowanie wyróżnieni otrzymali listy gratulacyjne – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker