Aktualności

Policja podziękowała bydgoszczanom za wzorową postawę

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Bydgoszczanie, którzy wykazali się postawą godną naśladowania zostali wyróżnieni przez kierownictwo komisariatu na bydgoskich Wyżynach. Z rąk Komendanta mł. insp. Adama Jarosza oraz jego Zastępcy kom. Tomasza Sura odebrali listy z podziękowaniami i gratulacjami. Były również słowa uznania i serdeczne życzenia.

Pierwsza sytuacja miała miejsce na ul. Spokojnej. Wówczas świadkowie widzieli, jak kierująca Hondą cofając uderzyła w zaparkowany tam samochód, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Chwilę później osoby te zauważyły ją jadącą w rejonie ul. Bełzy. Gdy tam zaparkowała natychmiast do niej podeszli, nie pozwolili jej odejść i zawiadomili o tym policję. 43-letnia kobieta w chwili zatrzymania miała niemal 3 promile alkoholu w organizmie.

Do drugiej sytuacji doszło w Brzozie. Jadący od strony Inowrocławia bydgoszczanin zauważył, że kierowca jadący przed nim VW P

assatem wykonuje nieskoordynowane manewry, a styl jego jazdy może świadczyć o tym, że jest nietrzeźwy. Gdy dojechał do skrzyżowania ze światami i się zatrzymał świadek wysiadł z auta, podszedł do VW Passata i otworzył drzwi. Natychmiast poczuł silną woń alkoholu. Nie zwlekając wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę 26-latkowi, a następnie zawiadomił policję. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie.

– Komendanci podziękowali oraz pogratulowali godnej i wzorowej postawy. Podkreślili również jak ważne jest, abyśmy reagowali w sytuacjach, gdy jesteśmy świadkami łamania prawa. W podziękowaniu za właściwe zachowanie wyróżnieni otrzymali listy gratulacyjne – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker