Aktualności

Przerwano prace przy przebudowie stadionu przy ulicy Piwnika-Ponurego.

Napisał do nas czytelnik z ul. Piwnika-Ponurego. Pytał dlaczego pracownicy firmy DBM Services nie pojawiają się na budowie stadionu od kilku tygodni. Z tym pytaniem zwróciliśmy się Marty Stachowiak, rzecznika prasowego Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Budowlańcy weszli na plac budowy się 21 września. Firma DBM Services prace rozpoczęła od rozbiórki bieżni, rzutni i zerwania murawy. W następnym etapie planowano położyć naturalną nawierzchnię na płycie boiska. Uzupełnieniem stadionu ma być czterotorowa poliuretanową bieżnia. Po wykonaniu prac rozbiórkowych kilka tygodni temu inwestycja stanęła.

Priorytetem dla nas jest, by mieszkańcy jak najszybciej mogli korzystać z obiektu. Podjęliśmy kroki w celu rozwiązania umowy z winy wykonawcy tj. opóźnień i nieuzasadnionej przerwy w wykonywaniu robót budowlanych. Jesteśmy w trakcie prowadzenia działań formalnych przewidzianych w umowie m. in. inwentaryzacji wykonanych robót i naliczenia kar. Kolejny przetarg na to zadanie zostanie ogłoszony na przełomie grudnia 2018r./stycznia 2019r. – informuje  Marta Stachowiakm rzecznik prasowy Urząd Miasta Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker