Aktualności

Bydgoskie Centrum Onkologii wyróżnione międzynarodowym certyfikatem

Międzynarodowy Certyfikat Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi.

Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy uzyskało na 5 lat Certyfikat Breast Cancer Unit (BCU) czyli Międzynarodowy Certyfikat Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi. Ten nowy, uzyskany już wskaźnik operacji oszczędzających odpowiada standardom już uzyskiwanym w leczeniu w najlepszych krajach europejskich. Nadal jednak problemem jest szybkie rekonstruowanie piersi.

 

Uzyskanie certyfikatu umożliwia korzystanie z przywileju braku limitów ilościowych dotyczących świadczeń zdrowotnych w zakresie nowotworów piersi. Oznacza to, że obecnie wszystkie kobiety, niezależnie od miejsca zamieszkania, mają dostęp do wysokiej jakości diagnostyki i leczenia raka piersi w Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

– Spada odsetek usuwania piersi w operacjach raka w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. A dzieje się to dzięki wprowadzeniu w Centrum kompleksowego leczenia raka piersi zgodnego z europejską certyfikacją jaką Centrum Onkologii uzyskało w 2017 roku – mówi dr Piotr Rhone z Oddziału Nowotworów Piersi bydgoskiego Centrum Onkologii.

No oddziale leczymy rocznie ok. 1300 przypadków raka piersi. Dzięki wprowadzeniu strategii, uzyskaniu certyfikatu, otrzymaliśmy wskaźnik 64% dla operacji oszczędzających – mówi mgr inż. Agnieszka Murkocińska z bydgoskiego Centrum Onkologii.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker