Aktualności

Na dachu Szkoły Podstawowej 66 na Przylesiu zamontowano baterie fotowoltaiczne

Prąd do ogrzewania szkoły dostarczają baterie czerpiące prąd elektryczny ze słońca

Minęło już  półtora miesiąca od zakończenia remontu SP nr 66 przy skrzyżowaniu ulic: Łochowskiego i gen. Augusta Fieldorfa „Nila”.  Nowością jest zamontowanie na dachu szkoły  baterii fotowoltaicznych.

Znacznie poprawiła się estetyka naszej osiedlowej szkoły. Cieszą  też baterie słoneczne. Jest to pierwsza placówka oświatowa w mieście posiadająca tak nowoczesny system zasilania w energię. Nie ma jednak róży bez kolców.  Całość nowej estetycznej elewacji  utrzymana jest  w białej kolorystyce .  Zgodnie z obietnicami  wykonawcy miała być zwieńczona  pod oknami elementami  wykonanymi z materiałów imitujących strukturę drewna.  Jak do tej elementy te zostały zamontowane jedynie od strony dziedzińca.  Od frontu budynek jest cały biały.  Przez to brakuje mu wyrazistego akcentu  architektonicznego – pisze do nasz czytelniczka z ulicy gen. Augusta Fieldorfa „Nila”. 

Do tej pory w budynku notowano bardzo znaczne straty ciepła. Remont objął  budynek główny, halę sportową oraz kuchnię ze stołówką. Bardzo dobrze, że Ratusz podjął decyzję o termomodernizacji. W jej ramach zaplanowano ocieplenie ścian oraz całkowitą wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Remontem objęta została również instalacja elektryczna i sanitarna. h.

.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker