Aktualności

Uniwersytet Technologiczny-Przyrodniczy zainaugurował nowy rok akademicki

Uroczysta inauguracja zgromadziła pracowników uczelni, studentów i zaproszonych gości.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

 Pomimo że UTP jest uczelnią techniczną,  to wykład inauguracyjny był natury humanistycznej. Wygłosił go prof. Jerzy Bralczyk. Tytuł wykładu brzmiał „O mówieniu i pisaniu”
 
Na  UTP studiuje około 8000 osób.  Studenci pierwszego roku mówią o małej tremie.  Podkreślają jednak, że po skończeniu studiów nie będą mieli problemu ze znalezieniem dobrej pracy.
 
Najpierw odśpiewano hymn państwowy, wysłuchano wystąpienia rektora, po czym nastąpiła immatrykulacja studentów I roku i wręczenie odznaczeń i wyróżnień pracownikom i studentom uczelni. Następnie wystąpił chór UTP pod dyrekcją Agnieszki Sowy.
Mszę inauguracyjną zaplanowano na 7 października na godz. 13.00 w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników przy ul. gen. Bołtucia w bydgoskim Fordonie.
 

W tym roku zaczynają obowiązywać nowe przepisy dotyczące szkolnictwa wyższego. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy musi się do nich dostosować w najlepszy z możliwych sposobów. Chcemy wykorzystać tę szansę.  Będziemy w tym roku ciężko pracować, bo to niestety ciężka praca – mówi rektor bydgoskiej uczelni, prof. Tomasz Topoliński.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Zobacz także

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker