Aktualności

Uniwersytet Technologiczny-Przyrodniczy zainaugurował nowy rok akademicki

Uroczysta inauguracja zgromadziła pracowników uczelni, studentów i zaproszonych gości.

 Pomimo że UTP jest uczelnią techniczną,  to wykład inauguracyjny był natury humanistycznej. Wygłosił go prof. Jerzy Bralczyk. Tytuł wykładu brzmiał „O mówieniu i pisaniu”
 
Na  UTP studiuje około 8000 osób.  Studenci pierwszego roku mówią o małej tremie.  Podkreślają jednak, że po skończeniu studiów nie będą mieli problemu ze znalezieniem dobrej pracy.
 
Najpierw odśpiewano hymn państwowy, wysłuchano wystąpienia rektora, po czym nastąpiła immatrykulacja studentów I roku i wręczenie odznaczeń i wyróżnień pracownikom i studentom uczelni. Następnie wystąpił chór UTP pod dyrekcją Agnieszki Sowy.
Mszę inauguracyjną zaplanowano na 7 października na godz. 13.00 w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników przy ul. gen. Bołtucia w bydgoskim Fordonie.
 

W tym roku zaczynają obowiązywać nowe przepisy dotyczące szkolnictwa wyższego. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy musi się do nich dostosować w najlepszy z możliwych sposobów. Chcemy wykorzystać tę szansę.  Będziemy w tym roku ciężko pracować, bo to niestety ciężka praca – mówi rektor bydgoskiej uczelni, prof. Tomasz Topoliński.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker