Aktualności

Policjanci nauczą kobiety jak bronić się przed bandziorami.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zapraszają do udziału w II edycji  kursu „Bezpieczna Kobieta 2018″. Kurs skierowany jest do kobiet, które ukończyły 18 r.ż. Zajęcia rozpoczną się w piątek 5 października o godzinie 17:00 w budynku Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy, przy ul. Iławskiej 24.

Zapisy będą prowadzone przez policjantów z bydgoskiej prewencji w CZWARTEK 27 września 2018 r. w godz. 08:00 – 15:00 pod nr tel. 052 525-57-74. Liczba miejsc jest ograniczona.

Celem kursu jest poznanie zasad i podstaw prawnych podczas podejmowanej interwencji w przypadku zagrożenia zdrowia bądź życia, a także nabycie umiejętności skutecznego odpierania ataku napastnika.

Kurs składa się z 3 spotkań teoretycznych (5, 12, 19 października o godz. 17:00) oraz 7 spotkań praktycznych z taktyk i technik samoobrony (26 października, 9, 16, 23, 30 listopada, 7, 14 grudnia), które odbędą się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 31 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego przy ul. Karłowicza 2 w Bydgoszczy.

Zajęcia teoretyczne obejmą materiał z zakresu: prewencji kryminalnej, aspektów prawnych samoobrony, przeciwdziałania przemocy w rodzinie i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Część praktyczna dotyczyć będzie opanowania elementów samoobrony, sposobów uwalniania się z obchwytów, odpierania ataków zadanych rękoma i nogami oraz ćwiczeń wzmacniających odporność psychiczną.

 

Monika Karska
Wydział Prewencji


KMP w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker