Aktualności

Obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

W dniu 22 września komunikacja publiczna jest bezpłatna dla właścicieli oraz współwłaścicieli pojazdów za okazaniem dowodu rejestracyjnego oraz dowodu osobistego. Idea zrównoważonego transportu promuje zmniejszanie liczby pojazdów szkodliwych dla środowiska, zmianę nawyków komunikacyjnych i zachęca do korzystania ze zbiorowych środków komunikacji miejskiej. Przyczynia się to do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, co poprawia jakość życia w mieście.

W związku z obchodami Europejskiego Dnia Bez Samochodu w dniu 22.09.2018 r. (sobota) zostanie uruchomiona linia turystyczna nr 100 w relacji plac Kościeleckich – Las Gdański.
Dodatkowo uruchomiona zostanie zabytkowa linia tramwajowa nr 0 na trasie Bałtycka – Las Gdański.
Obsługę zapewni umundurowana obsługa konduktorska. Na linii turystycznej obowiązywać będzie standardowa taryfa opłat ZDMiKP.

Dodatkowo informujemy, że wzmocniona zostanie obsługa Parku Przemysłowego w związku z odbywającym się tam koncertem w dniu 22 września br.
Linia nr 68 będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwościa w godzinach 16-22 oraz uruchomiona zostanie linia specjalna nr 209 na trasie rondo Jagiellonów – Park Przemyslowy/Exploseum.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker