Aktualności

W Bydgoszczy powstaną trzy nowe trasy tramwajowe

Ruszają przygotowania do budowy nowych tras tramwajowych w mieście. Trzy nowe trasy mają powstać od ul. Rycerskiej do Gdańskiej, od ul. Chodkiewicza do Ronda Fordońskiego.  Ostatnia trasa połączy Rondo Kujawskie z Rondem Grunwaldzkim. O pieniądze na inwestycje będziemy starać się z Unii Europejskiej.

 Nowe trasy tramwajowe mają powstać na odcinkach ul. Rycerska – Gdańska, Chodkiewicza – Rondo Fordońskie i trzecia: od Ronda Kujawskiego do Ronda Grunwaldzkiego. Ta ostatnia inwestycja ma zostać podzielona na dwa etapy – I etap: Rondo Kujawskie – Solskiego –Bielicka, a II – Solskiego – Bielicka do Ronda Grunwaldzkiego.

Pierwsza trasa (Rycerska – Gdańska) lepiej skomunikuje północny obszar Śródmieścia i będzie dobrym uzupełnieniem rozbudowy trasy WZ. Z kolei druga (Rondo Kujawskie – Rondo Grunwaldzkie) stworzy alternatywne połączenie centrum Bydgoszczy z Rondem Fordońskim przez osiedle Bielawy i Bartodzieje. Ostatnia trasa będzie kolejnym połączeniem tramwajowym zapewniającym lepszą komunikację na Szwederowie. Będzie to także alternatywna trasa pomiędzy górnym tarasem a centrum miasta.

Planowanie nowych tras tramwajowych związane jest z przygotowaniem wnioskowania o pieniądze z Unii Europejskiej na lata 2012- 2027. 

Po przygotowaniu koncepcji przebiegu wszystkich trzech tras, planowane są konsultacje społeczne, po których nastąpi ewentualne wprowadzenie zmian. 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker