Aktualności

W Bydgoszczy powstaną trzy nowe trasy tramwajowe

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Ruszają przygotowania do budowy nowych tras tramwajowych w mieście. Trzy nowe trasy mają powstać od ul. Rycerskiej do Gdańskiej, od ul. Chodkiewicza do Ronda Fordońskiego.  Ostatnia trasa połączy Rondo Kujawskie z Rondem Grunwaldzkim. O pieniądze na inwestycje będziemy starać się z Unii Europejskiej.

 Nowe trasy tramwajowe mają powstać na odcinkach ul. Rycerska – Gdańska, Chodkiewicza – Rondo Fordońskie i trzecia: od Ronda Kujawskiego do Ronda Grunwaldzkiego. Ta ostatnia inwestycja ma zostać podzielona na dwa etapy – I etap: Rondo Kujawskie – Solskiego –Bielicka, a II – Solskiego – Bielicka do Ronda Grunwaldzkiego.

Pierwsza trasa (Rycerska – Gdańska) lepiej skomunikuje północny obszar Śródmieścia i będzie dobrym uzupełnieniem rozbudowy trasy WZ. Z kolei druga (Rondo Kujawskie – Rondo Grunwaldzkie) stworzy alternatywne połączenie centrum Bydgoszczy z Rondem Fordońskim przez osiedle Bielawy i Bartodzieje. Ostatnia trasa będzie kolejnym połączeniem tramwajowym zapewniającym lepszą komunikację na Szwederowie. Będzie to także alternatywna trasa pomiędzy górnym tarasem a centrum miasta.

Planowanie nowych tras tramwajowych związane jest z przygotowaniem wnioskowania o pieniądze z Unii Europejskiej na lata 2012- 2027. 

Po przygotowaniu koncepcji przebiegu wszystkich trzech tras, planowane są konsultacje społeczne, po których nastąpi ewentualne wprowadzenie zmian. 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker