Aktualności

KO-Pirernik przejechał przez most w Fordonie

Przez most fordoński przyjechał Do Bydgoszczy pociąg KO-Piernik prowadzony przez zabytkową lokomotywę parową Ol49.

Na podróż Ko-piernikiem zdecydowały się przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi oraz pasjonaci historii kolejnictwa. Skład pociągu zaplanowano w sposób umożliwiający wygodne podróżowanie 400 pasażerom. Dodatkowo znajdował się w nim się wagon kawowy. Trasa KO-Piernka ciągniętego przez zabytkowy parowóz zaczynała na stacji Toruń Miasto. Do Bydgoszczy Gł. zabytkowa lokomotywa jechała trasą przez Toruń Wschodni, Chełmżę, Unisław, Ostromecko, Fordon i Bydgoszcz Wschód.

Na stacjach położonych na trasie przejazdu odbyły się jarmarki i festyny okolicznościowe. W Unisławiu i w Ostromecku pociąg witały orkiestry dęte. Najbardziej widowiskowe było jednak uzupełnianie wody w parowozie na stacjach w Chełmży i Unisławiu. Lokomotywa do Bydgoszczy dotarła godzinie 15.30. Tu na zabytkowy parowóz oczekiwała ponad setka miłośników tradycji. Z wagonów wysiadła orkiestra z Unisławia która zagrała wiązankę melodii dla gości i podróżnych. Po 40 minutach skład powrócił do Torunia Wschód trasą przez Solec Kujawski, Toruń Główny i Toruń Miasto.

Miłośnicy historii mogli tego dnia zobaczyć kawał historii. Bydgoskie Towarzystwo Przyjaciół Kolei zorganizowało Drzwi Otwarte w Izbie Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych. Muzeum jest zlokalizowane w budynku stacji Bydgoszcz Wschód. Ekspozycję odwiedziło tego dnia kilkuset pasjonatów kolejnictwa. 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker