Aktualności

Zawodnik UKS MDK 5 w Bydgoszczy, Szymon Mlicki, zajął II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym Challenge Wratislvia.

W sobotę 25 marca br. zawodnik UKS MDK 5 w Bydgoszczy, Szymon Mlicki, zajął II miejsce w prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Szermierczym Challenge Wratislvia we Wrocławiu w kategorii Floret chłopców U 15

W turnieju startowało 209 zawodników. Uczestniczyli w nim nie tylko reprezentanci Europy. Byli też zawodnicy m.in. z Chin i Indii. Tego dnia na planszach stanęło blisko 600 florecistów w kategoriach U 11, U 13, i U 15. Szymon był najlepszy wśród startujących Polaków.

Nasz florecista uległ tylko zawodnikowi Niemiec. Trenerem zawodnika jest Adrian Przednowek  – informuje  Hanna Grześkowiak, wicedyrektor Młodzieżowy Dom Kultury nr 5.