Aktualności

Uwolnij książkę, czyli bookcrossing w Zielonych Arkadach

Wrzesień to czas, w którym coraz częściej zimną lemoniadę zastępuje gorąca herbata, a długie wieczorne spacery – ulubiona książka. Z pomysłem na nowy sezon przychodzą również Zielone Arkady, które w dniach 6-8 września razem z Fundacją Bookcrossing Polska zapraszają na akcję wymiany książek. Z początkiem miesiąca największe centrum handlowe w regionie zamieni się w ogromną bibliotekę.

Czytanie książek to jedna z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu – i nic dziwnego. Lektury rozwijają wyobraźnię, przenoszą w nieznany świat i wzbudzają mnóstwo emocji. Najbardziej znaną formą popularyzowania książki i czytelnictwa jest bookcrossing, na który w dniach 6-8 września zapraszają Zielone Arkady. 
 
-Akcja wymiany książek, którą nasze Centrum współorganizuje z Fundacją Bookcrossing Polska to propozycja dla wszystkich fanów literatury. Zgodnie z misją Fundacji: „uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania i wierzymy, że dzielenie się książką jest lepsze od jej posiadania”. To wyjątkowa akcja, w ramach której aspekt rozrywkowy stoi na równi z edukacyjnym – mówi Ewa Krassowska, dyrektor Zielonych Arkad.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker