Aktualności

Od soboty, 1 września, uruchomione zostaną nowe linie podmiejskie.

Miejskimi autobusami będą mogli podróżować m.in. mieszkańcy kolejnych miejscowości w gminie Dobrcz i Osielsko. To również bardzo dobra wiadomość dla wielu bydgoszczan dojeżdżających na działki i do miejsc wypoczynku.

 Od 1 września zaplanowano m.in. wydłużenie linii nr 94 do Nekli (10 kursów w dni powszednie, 3 kursy w dni wolne). Autobusy dojadą także do ogrodów działkowych. Od najbliższej soboty  zacznie też kursować linia nr 97 obsługująca miejscowości położone we wschodniej części gminy Dobrcz. Autobusy pojadą od pętli w Łoskoniu przez Strzelce Dolne, Strzelce Górne, Gądecz, Włóki, Trzęsacz aż do Kozielca.

15 września, po zakończeniu prac na ul. Leśnej w Osielsku uruchomiona zostanie natomiast linia nr 98. Umożliwi ona dojazd z pętli Przylesie w Nowym Fordonie przez osiedle Eskulapa,  Czarnówczyn, Osielsko do Maksymilianowa. Część kursów będzie dojeżdżać do Bożenkowa. W tej ostatniej miejscowości znajduje się również szereg ogrodów działkowych często odwiedzanych przez bydgoszczan.

Przypominamy również że w w sobotę i niedzielę  ostatni raz w tym sezonie wyjadą na trasy  linie turystyczne: autobusowe nr 100 i 102 oraz tramwajowa nr 0.

Od 3 września (poniedziałek) zostaną przywrócone tzw. szkolne rozkłady jazdy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker