Aktualności

Tramwaj Fordon – będą układane pierwsze szyny.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Najbardziej zaawansowane prace toczą się w rejonie węzła Bydgoszcz Wschód.

Przełożono już ruch na południowy pas jezdni ul. Kamiennej w kierunku Fordonu. Ruch na obu nitkach odbywa się tylko jednym pasem ruchu. Utrudnienia na ważnej trasie zakończą się do 30 kwietnia. W maju natomiast kierowcy powinni przygotowywać się do zawężenia ul. Fordońskiej do jednej jezdni oraz dodatkowego objazdu w kierunku centrum wytyczonego ulicami Startową i Towarową.

W rejonie ul. Lewińskiego gotowa jest jedna podpora. Zabetonowano także przyczółek. By wykonać kolejną podporę konieczne jest tymczasowe odsunięcie  jezdni. W rejonie ul. Korfantego i Akademickiej gotowe jest koryto pod nowy przebieg dróg. W ciągu miesiąca zacznie się układanie krawężników. Po wykonaniu tych prac okaże się, czy konieczne będą przenosiny dwóch mrowisk. Zadecydują o tym eksperci z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

W rejonie ronda Misji Pokojowych ONZ powstaje natomiast nasyp pod torowisko.Zaawansowane prace toczą się także przy skrzyżowaniu Andersa –  Gieryna. Ułożono tam między innymi krawężniki oraz wykonano znaczną część prac przy kanalizacji. Na odcinku Gieryna – Geodetów na finiszu sa prace ziemne. Latem planowane jest natomiast rozpoczęcie prac przy pętli Mariampol.

Komentarze

Powiązane artykuły

Zobacz także

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker