Aktualności

Tramwaj Fordon – będą układane pierwsze szyny.

Najbardziej zaawansowane prace toczą się w rejonie węzła Bydgoszcz Wschód.

Przełożono już ruch na południowy pas jezdni ul. Kamiennej w kierunku Fordonu. Ruch na obu nitkach odbywa się tylko jednym pasem ruchu. Utrudnienia na ważnej trasie zakończą się do 30 kwietnia. W maju natomiast kierowcy powinni przygotowywać się do zawężenia ul. Fordońskiej do jednej jezdni oraz dodatkowego objazdu w kierunku centrum wytyczonego ulicami Startową i Towarową.

W rejonie ul. Lewińskiego gotowa jest jedna podpora. Zabetonowano także przyczółek. By wykonać kolejną podporę konieczne jest tymczasowe odsunięcie  jezdni. W rejonie ul. Korfantego i Akademickiej gotowe jest koryto pod nowy przebieg dróg. W ciągu miesiąca zacznie się układanie krawężników. Po wykonaniu tych prac okaże się, czy konieczne będą przenosiny dwóch mrowisk. Zadecydują o tym eksperci z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

W rejonie ronda Misji Pokojowych ONZ powstaje natomiast nasyp pod torowisko.Zaawansowane prace toczą się także przy skrzyżowaniu Andersa –  Gieryna. Ułożono tam między innymi krawężniki oraz wykonano znaczną część prac przy kanalizacji. Na odcinku Gieryna – Geodetów na finiszu sa prace ziemne. Latem planowane jest natomiast rozpoczęcie prac przy pętli Mariampol.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker