Aktualności

” Fordon i okolice, śladami tajemnic”. Podróż kolejką w Białośliwiu

Stowarzyszenie  Bydgoski Wyszogród  zaprasza na wyprawę „Fordon i okolice, śladami tajemnic”.  Zgłoszenia : bydgoski-wyszogrod1330@gazeta.pl . Zbiórka sobota, 11 sierpnia godz. 15.00 przed Dworcem Głównym PKP Bydgoszcz. Koszty wycieczki: 15 zł bilet PKP oraz koszt przejazdu kolejką wąskotorową 7 zł. Zwiedzanie darmowe.

Jakiś czas temu duże zainteresowanie wzbudziły losy fordońskiej kolejki wąskotorowej. Dlatego wielu ucieszy pewnie informacja, że już 11 sierpnia będzie okazja nie tylko obejrzeć ale przejechać się taką samą kolejką jaka jeździła w Fordonie.
Niedaleko Bydgoszczy, w Białośliwiu istnieje wspomniana możliwość. Dlatego zapraszamy Państwa na zorganizowany wyjazd do Białośliwia. Dzięki działającym na miejscu pasjonatom kultywujących tradycję kolejki wąskotorowej obejrzymy oraz dowiemy się wiele o kolejkach wąskotorowych również o wersji pracującej jeszcze kilkanaście lat temu w Fordonie.
Jednorazowo kolejka zabiera do 8o pasażerów jednak z racji na weekend i dużą atrakcję lokalną musimy wcześniej poinformować organizatorów o ilości rezerwacji aby ktoś nie czuł się zawiedzionym brakiem miejsc. Dlatego prosimy o zgłoszenia tylko zdecydowanych osób aby innym nie blokować miejsca. Do środy zbieramy zgłoszenia.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker