Aktualności

Dlaczego w SWINGACH są kłopoty z klimatyzacją? -pyta motornicza. Zapraszamy do dyskusji

Napisała do nas była motornicza bydgoskich tramwajów,  Anna Pijanowska. Opisała sytuację jaka  ma miejsce w MZK Bydgoszcz oraz spółce Tramwaj Fordon . Uwagi jej dotyczą  nowoczesnych tramwajów  PESA Swing. Zapraszamy do dyskusji.

-Nowe SWINGI  są bardzo bogato wyposażone m.in w klimatyzację. Ostatnio bardzo często można się natknąć na tramwaj w którym zamiast przyjemnego chłodu jest gorąco jak w saunie. Jako była motornicza MZK wiem , że opisana przeze mnie sytuacja jest spowodowana awariami systemu.  Niestety  te usterki nie są naprawianie! Pomimo gwarancji usterki dotyczące klimatyzacji zarówno w kabinie jak i przedziale pasażerskim są lekceważone przez szefostwo – pisze czytelniczka

– Podam przykład. Tramwaj zjeżdża na zajezdnię gdzie jest wyłączamy z ruchu na kilka minut. Robi się to tylko po to by można było go „wypchnąć” na inną linię. Natomiast kierownictwo uważa że pasażerowie przesadzają. Mówią że w Konstalach  klimatyzacji u pasażerów nie ma. Jednak stare typy tramwajów mają zapewnioną odpowiednią wentylację dużymi oknami oraz szyberdachami . Nowe tramwaje mają małe uchylne okienka przez które powietrze w zasadzie nie wlatuje- dodaje Anna Pijanowska.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker