Aktualności

Raport z placu budowy tramwaju

Budowa linii tramwajowej spowoduje zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Akademickiej, Kaliskiego i Rupniewskiego.

Nowy projekt organizacji ruchu, który zostanie wdrożony wraz z budową torowiska do Mariampola przyniesie wiele istotnych zmian. Najważniejszą będzie dobudowanie drugiej jezdni na Akademickiej. Powstanie ona nie tylko w obrębie skrzyżowania z ul. Kaliskiego. W kierunku centrum dodatkowa jezdnia dobudowana będzie aż do ulicy Akademickiej. Na odcinku Rejewskiego-Korfantego budowana jest ona po stronie północnej istniejącej ulicy, a na odcinku od Korfantego do Igrzyskowej powstanie ona po południowej stronie. Każda jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu.

Na skrzyżowaniu Kaliskiego-Akademicka  pojawi się także sygnalizacja świetlna nadająca priorytet pojazdom szynowym. Zatoki autobusowe zostaną zlokalizowane na każdym kierunku za skrzyżowaniem. To rozwiązanie ułatwia przesiadki oraz płynność ruchu komunikacji miejskiej. Odnowione zostaną także fragmenty ulic Rupniewskiego i Kaliskiego. Wokół skrzyżowania powstaną także ścieżki rowerowe.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker