Aktualności

Raport z placu budowy tramwaju

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Budowa linii tramwajowej spowoduje zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Akademickiej, Kaliskiego i Rupniewskiego.

Nowy projekt organizacji ruchu, który zostanie wdrożony wraz z budową torowiska do Mariampola przyniesie wiele istotnych zmian. Najważniejszą będzie dobudowanie drugiej jezdni na Akademickiej. Powstanie ona nie tylko w obrębie skrzyżowania z ul. Kaliskiego. W kierunku centrum dodatkowa jezdnia dobudowana będzie aż do ulicy Akademickiej. Na odcinku Rejewskiego-Korfantego budowana jest ona po stronie północnej istniejącej ulicy, a na odcinku od Korfantego do Igrzyskowej powstanie ona po południowej stronie. Każda jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu.

Na skrzyżowaniu Kaliskiego-Akademicka  pojawi się także sygnalizacja świetlna nadająca priorytet pojazdom szynowym. Zatoki autobusowe zostaną zlokalizowane na każdym kierunku za skrzyżowaniem. To rozwiązanie ułatwia przesiadki oraz płynność ruchu komunikacji miejskiej. Odnowione zostaną także fragmenty ulic Rupniewskiego i Kaliskiego. Wokół skrzyżowania powstaną także ścieżki rowerowe.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker