Aktualności

LPKiW w Myślęcinku zaprasza do ZOO na 40-te urodziny

11 lipca  ZOO zaprasza na kolejną wakacyjną środę. Tym razem tematem spotkania będzie „Świat jadowitych płazów i gadów”. Spotkanie odbędzie się w godz. 11.00-12.30. W  dni powszednie wstęp do zoo jest tańszy:  bilety kosztują 8 zł i 12 zł.

Przed nami jeszcze spotkania: 25 lipca, 8 i 22 sierpnia. Osoby, które wezmą udział we wszystkich pięciu wakacyjnych środach, na ostatnie spotkanie będą mogły wejść za 5 zł. Wystarczy zbierać pieczątki za każdy wstęp na specjalnym kuponie.    W tym roku bydgoski Ogród Zoologiczny świętuje 40-lecie istnienia. Urodziny będą trwały prawie aż dwa tygodnie, a w programie m.in. festyn i zwiedzanie o świcie

 

W tym roku świętujemy więc urodziny tego wyjątkowego miejsca, a obchody trwać będą od 16 do 27 lipca.

Od 16 do 20 lipca włącznie codziennie o godzinie 10.00 z pawilonu Akwarium Terrarium będzie można wyruszyć na zwiedzanie z przewodnikiem. Spacer potrwa ok. 1,5 godziny. Wystarczy wykupić bilet wstępu.

Nie lada gratka czeka w środę 25 lipca. O godzinie 6.00 rozpocznie się bowiem poranny obchód po zoo. Warto zobaczyć, co porabiają zwierzęta, gdy brama jest jeszcze zamknięta. Bilet kosztuje w tym przypadku 5 zł i będzie go można kupić w przedsprzedaży od poniedziałku 23 lipca.

Ci, którzy przyjdą do zoo 17,19,24 i 26 lipca kupią bilet wstępu z upustem- za 7 zł i 9 zł. Należy przynieść jednak ze sobą jabłko, mango, arbuza lub banana. Rabat nie łączy się z innymi promocjami, m.in. kartami rodzinnymi.

W ramach urodzin Ogród Zoologiczny zaprasza na wyjątkowe spotkania autorskie. 19 i 20 lipca o godzinie 18.30 w pawilonie Akwarium Terrarium o zwierzętach opowiadał będzie ich wielki znawca, dr Andrzej Kruszewicz.

W piątek 27 lipca natomiast na wieczór poetycki zaprasza znany bydgoski poeta, dziennikarz i satyryk, Zdzisław Pruss. Początek o godzinie 18.30 w pawilonie Akwarium Terrarium. Bilet w cenie 5 zł.

W niedzielę 22 lipca na terenie zoo odbędzie się festyn  od godz. 12.00 do 14.00.  W godz. 14.00-16.00 występy artystyczne i opowieści pracowników zoo. W godz. 16.00-18.00 zwiedzanie z pokazami karmienia m.in. niedźwiedzi, żubrów, wydry.

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker